download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

#JEDZIEMYdlaTOMKA! MRGARDEN GKM Grudziądz - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę żużlowcy MRGARDEN GKM-u Grudziądz oraz Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowy po raz pierwszy w tym roku wyjadą na ligowe tory. Będzie to spotkanie w ramach trzeciej kolejki PGE Ekstraligi w sezonie 2017.

O formie drużyn można powiedzieć tyle, co nic. Drużynom już dwukrotnie nie udało się wyjechać na ligowe tory, a ostatnie mecze towarzyskie odbyły się na początku miesiąca. Częstochowianie są w gorszej sytuacji niż żółto-niebiescy, bowiem na południu Polski niespodziewanie spadł śnieg.

Ostatni mecz sparingowy nasz niedzielnych gości odbył się 11 kwietnia. Po tym spotkaniu można wysnuć prosty wniosek - drużyna oparta jest na Mateju Zagarze i czwórce równo jeżdżących seniorów. Słoweniec 3 razy wyjechał na tor zdobywając 8 punktów. Z tego względu postanowiono, że zawodnik z cyklu Grand Prix będzie prowadzącym parę z juniorem. Pierwszą parę podopiecznych Lecha Kędziory Leon Madsen oraz Rune Holta. Obaj zawodnicy mają za sobą starty w barwach MRGARDEN GKM-u Grudziądz, aczkolwiek miało to miejsce już ponad 10 lat temu. Szczególnie spore oczekiwania kibice w Częstochowie mają wobec Norwega z polskim paszportem. Od wielu lat Rune godnie reprezentował Włókniarz i nie inaczej zapowiada w tym sezonie. Drugą parę biało-zielonych poprowadzi zawodnik dobrze znający okolice stadionu. Sebastian Ułamek, bo o nim mowa, bronił barw drużyny spod znaku "Gołębia" w 2014 roku, będąc jej silnym ogniwem. Towarzyszyć mu będzie Andreas Jonsson, który ma za sobą przeciętny sezon w Rybniku. Beniaminek wyciągnął do niego rękę i liczy, że Szwed odwdzięczy się dobrą postawą na torze. Najmłodszymi "Lwami" w kadrze naszego rywala są Oskar Polis awizowany pod numerem 6 oraz prawdopodobnie Michał Gruchalski.

Pod nieobecność Tomasza Golloba w meczu wystąpi pozostała piątka seniorów, którą dysponuje trener Robert Kempiński. Pierwszą parę żółto-niebieskich tworzą Antonio Lindbaeck oraz Krystian Pieszczek. Młody Polak zaimponował szkoleniowcowi grudziądzkiej ekipy w przedsezonowych sparingach, przez co będzie występował jako zawodnik prowadzący parę. Szwed dobrze czuje się na grudziądzkim torze występując z Gołębiem na piersi poprzedni sezon. Drugą parę tworzy niezawodny duet Rafał Okoniewski - Krzysztof Buczkowski. W poprzednim sezonie wielokrotnie byli niepokonaną parą MRGARDEN GKM-u w ciągu meczów dając wiele radości kibicom zgromadzonych przy ulicy Hallera 4. Parę z juniorem tworzyć będzie Artiom Łaguta. Rosjanin w przedsezonowych meczach towarzyskich imponował prędkością na trasie, dzięki czemu wiele razy pokazywał plecy rywalom. Popularny "Tiomka" robi wszystko, by w 2017 roku zostać liderem żółto-niebieskich. Awizowanym juniorem został Mateusz Rujner, aczkolwiek skład zawodników do 21 lat jest nieznany. Ostateczny zestaw poznamy po treningach.

Klimat tego meczu będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy na grudziądzkim torze od czasu występów w PGE Ekstralidze w barwach żółto-niebieskich nie ujrzymy Tomasza Golloba. Najlepszy w historii polski żużlowiec uległ poważnemu wypadkowi minionej niedzieli i znajduje się w bydgoskim szpitalu. Żużlowcy MRGARDEN GKM-u Grudziądz wystąpią w okolicznościowych osłonach na motocykle z napisem #MISTRZJESTJEDEN. Warto wspomnieć, że rozpocznie się sprzedaż koszulek, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na powrót do zdrowia Tomasza. Wspomóżmy naszego Mistrza w najważniejszym dla niego wyścigu!

#JEDZIEMYdlaTOMKA

Awizowane składy:

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Rune Holta
3. Sebastian Ułamek
4. Andreas Jonsson
5. Matej Zagar
6. Oskar Polis

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Krystian Pieszczek
10. Antonio Lindbaeck
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artiom Łaguta
14.
15. Mateusz Rujner

Początek meczu: godz. 16:30

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE