download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Rywalizację czas zacząć! MRGARDEN GKM Grudziądz - Cash Broker Stal Gorzów (zapowiedź)

Za kilka dni MRGARDEN GKM Grudziądz zainauguruje rozgrywki PGE Ekstraligi w sezonie 2017. Po odwołanym w Poniedziałek Wielkanocny meczu w Zielonej Górze, nasza drużyna podejmie w najbliższą niedzielę o godz. 19:00 aktualnego Drużynowego Mistrza Polski - Cash Broker Stal Gorzów.

Grudziądzcy kibice są bardzo spragnieni żużla oraz emocji dostarczanych przez ich ulubieńców przy "H4". Przypomnieć bowiem należy, iż GKM był w minionym sezonie niepokonany na własnym owalu, a w każdym meczu rozgrywanym w Grudziądzu działy się nieprawdopodobne i niezapomniane akcje. W zeszłorocznym meczu pomiędzy Grudziądzem a Gorzowem górą byli gospodarze, którzy pewnie pokonali przyjezdnych 54:36. Fani ekipy z Kujawsko-Pomorskiego liczą na to, że nie inaczej będzie także w tym roku.

Zespół trenera Stanisława Chomskiego został w zimowej przerwie został przebudowany, głównie za sprawą wzmocnienia Martinem Vaculikiem. Dodatkowo w wiek seniora wkroczył także Bartosz Zmarzlik. Team z Gorzowa przyjeżdża na niedzielny mecz bardzo podbudowany wygraną w jedynym rozegranym meczu 1. koleki PGE Ekstraligi, w którym po bardzo zaciętym boju pokonali minimalnie Get Well Toruń na Motoarenie. Pierwszą parę tworzyć będą Przemysław Pawlicki oraz Niels Kristian Iversen. Polak już w pierwszym meczu pokazał, że jest w wyśmienitej dyspozycji, zaś Duńczyk jest niezwykle ambitnym i walecznym zawodnikiem, co pozwala przypuszczać, że para ta będzie bardzo trudna do pokonania. Drugi duet w szeregach gorzowskiej drużyny to Krzysztof Kasprzak oraz wspomniany wcześniej Vaculik. O ile o formę Słowaka trener przyjezdnych może być spokojny, o tyle nie wiadomo na co stać będzie wicemistrza świata z 2014 roku, który nie błyszczał formą w ubiegłym sezonie. Z kolei młodzieżowców wspierać będzie najważniejsze ogniwo Cash Broker Stali Gorzów - Bartosz Zmarzlik. Brązowy medalista zeszłorocznych indywidualnych mistrzostw świata będzie miał za zadanie wygrywać drużynowo biegi z Rafałem Karczmarzem. Miejsce drugiego juniora zajmie najprawdopodobniej Hubert Czerniawski.

Zawodnicy Roberta Kempińskiego bardzo solidnie przygotowują się do niedzielnego pojedynku. Grudziądzanie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że podejmują Drużynowego Mistrza Polski, który na pewno postawi twarde warunki w meczu. W związku z tym szkoleniowiec MRGARDEN GKM-u posyła do boju swoje najsilniejsze zestawienie. Po pierwszych meczach kontrolnych popularny "Kempes" zdecydował się zrezygnować z usług Antonio Lindbaecka. Szwed pracuje cały czas nad optymalną formą, wobec czego jego miejsce w składzie zajmie nowy nabytek grudziądzan Krystian Pieszczek. Będzie on tworzył parę razem z Tomaszem Gollobem, który świetnie czuje się na domowym torze. Kolejna para miejscowych to Rafał Okoniewski oraz Krzysztof Buczkowski. Pierwszy z nich jest jednym z najlepiej wyjeżdżających zawodników spod taśmy w Polsce, zaś uwielbiany w Grudziądzu "Buczek" zna tor przy "H4" jak mało kto. Trener liczy więc na to, że będzie to silny duet polskich zawodników, który zdobywać ma ważne biegowe zwycięstwa. Ostatnim seniorem w zestawieniu na niedzielny mecz jest Artiom Łaguta. Sympatyczny i niezwykle szybki Rosjanin również doskonale spisuje się zazwyczaj w Grudziądzu i powinien być solidnym wsparciem dla młodzieżowców. Robert Kempiński nie zdecydował jeszcze który z jego juniorów wystąpi w meczu z 14. numerem. Pewne jest natomiast to, że drugim z młodzieżowców będzie Mateusz Rujner.

Obie ekipy stać na wszystko. MRGARDEN GKM Grudziądz udowadniał w poprzednim sezonie, że potrafi odprawić z kwitkiem ze swojego stadionu nawet najsilniejsze drużyny. Z kolei Cash Broker Stal Gorzów to złoty medalista ubiegłorocznych rozgrywek, który już w pierwszym wyjazdowym meczu odniósł zwycięstwo. Miejscowi zawodnicy liczą na ogromny doping swoich fanów, a bilety sprzedają się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki". Zapowiadają się więc ogromne emocje w inauguracyjnym dla grudziądzan meczu, na który już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków speedwaya.

Awizowane składy:

Cash Broker Stal Gorzów
1. Przemysław Pawlicki
2. Niels K. Iversen
3. Krzysztof Kasprzak
4. Martin Vaculik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Krystian Pieszczek
10. Tomasz Gollob
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artiom Łaguta
14.
15. Mateusz Rujner

Początek meczu o godz. 19:00.
Bilety:
- normalny: przedsprzedaż 35 zł / w dniu meczu 40 zł
- ulgowy: przedsprzedaż 25 zł / w dniu meczu 30 zł.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE