download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Mateusz Rujner

Data Urodzenia:
13 lutego 1996r.
 
Inne Kluby:
-
 
Strona Internetowa:
-

O Zawodniku:
Wychowanek grudziądzkiego GTŻ-u swoją żużlową karierę rozpoczął w 2008 roku, kiedy to mając dwanaście lat zapisał się do klubowej szkółki. Egzamin na licencję żużlową zdał na własnym torze w 2011 roku, jednak nie miał wówczas jeszcze szesnastu lat i nie mógł występować w spotkaniach ligowych.

Swój ligowy debiut zanotował w niezwykle ważnym spotkaniu sezonu 2012, w którym GTŻ podejmował w Grudziądzu zespół Startu Gniezno. Rujner wystąpił w trzech gonitwach, a w ostatniej z nich dowiózł do mety jeden punkt z bonusem, przywożąc za plecami Macieja Fajfera. Przez liczne kontuzje jeszcze tylko jeden raz pojawił się w ligowym składzie drużyny Roberta Kempińskiego. Swój największy sukces w sezonie odniósł w zawodach o Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Pomorza w Gnieźnie, gdzie z kompletem punktów zwyciężył w turnieju. W pokonanym polu zostawił m.in. Oskara Fajfera i Krystiana Pieszczka.
 
Znacznie więcej okazji do jazdy miał w 2013 roku, choć nie opuszczały go kontuzje. Łącznie wystąpił w trzynastu spotkaniach grudziądzkiego zespołu, w których zdobył dwadzieścia cztery punkty. Nawet sam zawodnik nie był do końca zadowolony ze swojej postawy, choć oprócz nieudanych występów zaliczył też kilka udanych startów. Jednym z nich był mecz w Grudziądzu z Kolejarzem Rawicz, w którym zapisał przy swoim nazwisku sześć punktów i po raz pierwszy w lidze minął metę na pierwszej pozycji.

W sezonie 2014 w składzie żółto-niebieskich pojawił się dwukrotnie. Łącznie jednak z sześciu wyścigów ukończył tylko trzy i zdobył jeden punkt. Ponownie zmagał się także z urazami. W 2015 roku GKM dostał zaproszenie do Ekstraligi, co było dla Mateusza kolejną poprzeczką w górę. Wobec absencji na początku rozgrywek Huberta Łęgowika o miejsce w składzie rywalizował z Marcinem Nowakiem i Mike'm Trzensiokiem. Dostał szansę w spotkaniu na własnym torze przeciwko PGE Stali Rzeszów i w trzech wyścigach nie wywalczył ani jednego "oczka". Był jednak bliski dowiezienia 5:1 wraz z Tomaszem Gollobem, jednak zdaniem sędziego spowodował upadek Petera Ljunga oraz Artura Czai i został z tego biegu wykluczony. Nie obyło się bez kontuzji podczas jednej z rund Pomorskiej Ligi Młodzieżowej w Gdańsku, przez co "Łysy" stracił sporą część sezonu. Wrócił dopiero pod koniec sezonu i zajął trzecie miejsce w rundzie Nice Cup na toruńskiej MotoArenie.


 


 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE