DMPJ: Drugie miejsce w Lublinie, MRGARDEN GKM w finale! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

DMPJ: Drugie miejsce w Lublinie, MRGARDEN GKM w finale!

Półfinałowa rywalizacja w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów zakończona. Ostatnia z 14 rund rozegrana została na torze w Lublinie. W zaległych zawodach najlepsi okazali się zawodnicy Lokomotivu Daugavpils, którzy o punkt wyprzedzili MRGARDEN GKM i gospodarzy – ekipę Bogdanka Motor Lublin.

Grudziądzanie wywalczyli 20 „oczek”. 11 z nich to dorobek Marcina Turowskiego. 7 punktów i bonus dorzucił Damian Lotarski, a Kacper Łobodziński dołożył 2+2.

Już wcześniej nasza drużyna zapewniła sobie awans do finału DMPJ. Ten rozegrany zostanie 26 września, a organizatora z grona finalistów wybierze Główna Komisja Sportu Żużlowego. Awans z naszej grupy wywalczyły także zespoły z Lublina i Gorzowa.

I. Lokomotiv Daugavpils – 21 pkt
16. Artiom Trofimow – 10 (2,2,3,3)
17. Ricards Ansviesulis – 4 (1,2,0,1)
18. Francis Gusts – 7 (3,1,1,2)

II-III. Bogdanka Motor Lublin – 20 pkt
1. Wiktor Trofimow jr – 12 (3,3,3,3)
2. Maciej Kuromonow – 6 (2,3,1,0)
3. Jakub Szpytma – 2 (u,1,1,0)

II-III. MRGARDEN GKM Grudziądz – 20 pkt
13. Kacper Łobodziński – 2 (0,1,0,1)
14. Marcin Turowski – 11 (3,2,3,3)
15. Damian Lotarski – 7 (2,1,2,2)
26. Fabian Lotarski – NS

IV-VI. Arged Malesa TŻ Ostrovia – 17 pkt
4. Marcin Kościelski – 5 (1,2,-,2)
5. Kamil Nowacki – 3 (0,1,2,-)
6. Sebastian Szostak – 5 (1,3,-,1)
23. Kacper Grzelak – 4 (2,0,2)

IV-VI. Fogo Unia Leszno – 17 pkt
7. Szymon Szlauderbach – 12 (3,3,3,3)
8. Krzysztof Sadurski – 5 (1,2,2,0)
9. Hubert Ścibak – 0 (w,u,u,0)

IV-VI. Get Well Apro Toruń – 17 pkt
19. Kamil Kiełbasa – 4 (1,1,2,0)
20. Igor Kopeć-Sobczyński – 11 (2,3,3,3)
21. Jakub Janik – 2 (0,d,1,1)

VII. truly.work Stal Gorzów – 14 pkt
10. Mateusz Bartkowiak – 10 (2,3,2,3)
11. Wiktor Jasiński – 1 (w,0,w,1)
12. Kamil Pytlewski – 3 (0,1,2,0)

Bieg po biegu:
1. (69,30) Trofimow jr, Kuromonow, Kościelski, Nowacki
2. (69,71) Szlauderbach, Bartkowiak, Sadurski, Jasiński (u/w)
3. (69,14) Turowski, A.Trofimow, Ansviesulis, Łobodziński
4. (69,51) Trofimow jr, Kopeć-Sobczyński, Kiełbasa, Szpytma (u)
5. (71,00) Szlauderbach, Kościelski, Szostak, Ścibak (u/w)
6. (71,31) Bartkowiak, Lotarski, Łobodziński, Pytlewski
7. (71,80) Gusts, Ansviesulis, Kiełbasa, Janik
8. (70,96) Trofimow jr, Sadurski, Szpytma, Ścibak (u)
9. (71,35) Szostak, Grzelak, Pytlewski, Jasiński
10. (69,63) Kopeć-Sobczyński, Turowski, Lotarski, Janik (d)
11. (69,96) Kuromonow, A.Trofimow, Szpytma, Ansviesulis
12. (69,13) Turowski, Kościelski, Nowacki, Łobodziński
13. (70,87) A.Trofimow, Sadurski, Gusts, Ścibak (u)
14. (70,72) Kopeć-Sobczyński, Pytlewski, Janik, Jasiński (u/w)
15. (69,75) Turowski, Lotarski, Kuromonow, Szpytma
16. (71,31) A.Trofimow, Nowacki, Gusts, Grzelak
17. (70,74) Szlauderbach, Kiełbasa, Janik, Ścibak
18. (69,51) Trofimow jr, Bartkowiak, Jasiński, Kuromonow
19. (70,53) Kopeć-Sobczyński, Grzelak, Szostak, Kiełbasa
20. (70,23) Szlauderbach, Lotarski, Łobodziński, Sadurski
21. (70,51) Bartkowiak, Gusts, Ansviesulis, Pytlewski

wyniki za: sportowefakty.wp.pl