Srebrny Kask: Kompletny Rolnicki wygrywa w Krośnie! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Srebrny Kask: Kompletny Rolnicki wygrywa w Krośnie!

We wtorek rozegrano trzy turnieje eliminacyjne Srebrnego Kasku, czyli krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W Krośnie doskonale poradził sobie Patryk Rolnicki, którzy zwyciężył z kompletem punktów! Dobrze spisał się także Kamil Wieczorek, który awans wywalczył na torze w Rawiczu. W finale nie zobaczymy z kolei Marcina Turowskiego.

To są dobre dni dla Patryka Rolnickiego. W piątek został jednym z bohaterów MRGARDEN GKM w meczu przeciwko forBET Włókniarzowi Częstochowa, w sobotę startując gościnnie w barwach Wilków Krosno wywalczył 13 punktów i bonus w Rawiczu, a dziś w Krośnie był niepokonany! Wychowanek tarnowskiej Unii z kompletem 15 punktów wyprzedził Wiktora Lamparta i Patryka Wojdyło. Awans wywalczył także czwarty – Michał Gruchalski.

Wyniki:

1. Patryk Rolnicki – 15 (3,3,3,3,3)
2. Wiktor Lampart – 13 (3,2,3,3,2)
3. Patryk Wojdyło – 12+3 (3,3,3,1,2)
4. Michał Gruchalski – 12+2 (3,2,2,2,3)
——————–
5. Michał Curzytek – 12 +1 (2,3,2,2,3) – rezerwowy
——————–
6. Mateusz Cierniak – 10 (1,2,3,3,1)
7. Kamil Kiełbasa – 8 (2,3,0,2,1)
8. Mateusz Świdnicki – 7 (1,1,2,3,0)
9. Piotr Pióro – 7 (2,1,2,2,0)
10. Patryk Zieliński – 6 (1,d,1,1,3)
11. Mateusz Tudzież – 6 (2,2,1,d,1)
12. Przemysław Konieczny – 4 (0,1,1,t,2)
13. Eryk Borczuch – 4 (0,1,1,d,2)
14. Bartosz Curzytek – 2 (0,0,0,1,1)
15. Dawid Jona – 1 (1,0,0,t,0)
16. Maciej Kuromonow – 0 (0,0,0,-,ns)
17. Kacper Gosik – 0 (u,u)

Bieg po biegu:
1. Rolnicki, Kiełbasa, Zieliński, Borczuch
2. Lampart, Pióro, Jona, Kuromonow
3. Wojdyło, Tudzież, Cierniak, Konieczny
4. Gruchalski, Curzytek, Świdnicki, Curzytek
5. Curzytek, Cierniak, Pióro, Zieliński (d)
6. Rolnicki, Gruchalski, Konieczny, Jona
7. Wojdyło, Lampart, Borczuch, Curzytek
8. Kiełbasa, Tudzież, Świdnicki, Kuromonow
9. Wojdyło, Świdnicki, Zieliński, Jona
10. Rolnicki, Pióro, Tudzież, Curzytek
11. Cierniak, Gruchalski, Borczuch, Kuromonow
12. Lampart, Curzytek, Konieczny, Kiełbasa
13. Lampart, Gruchalski, Zieliński, Tudzież (d)
14. Rolnicki, Curzytek, Wojdyło, Gosik (u)
15. Świdnicki, Pióro, Borczuch (d), Gosik (u)
16. Cierniak, Kiełbasa, Curzytek, Jona (t)
17. Zieliński, Konieczny, Curzytek, Kuromonow
18. Rolnicki, Lampart, Cierniak, Świdnicki
19. Curzytek, Borczuch, Tudzież, Jona
20. Gruchalski, Wojdyło, Kiełbasa, Pióro

Bieg dodatkowy o miejsca 3-5:
21. Wojdyło, Gruchalski, Curzytek

Dobrze zapowiadał się występ Kamila Wieczorka w Rawiczu. Junior MRGARDEN GKM po trzech seriach startów prowadził z kompletem 9 punktów. Niestety, w dwóch ostatnich swoich biegach Kamil wpadał na linię mety jako czwarty i odpadł z dalszej rywalizacji, zajmując piąte miejsce. Awans do finału w Krakowie dla: Wiktora Trofimowa, Przemysława Liszki, Jakuba Miśkowiaka oraz Szymona Szlauderbacha.

Wyniki:

1. Wiktor Trofimow – 14 (3,3,3,2,3)
2. Przemysław Liszka – 13 (1,3,3,3,3)
3. Jakub Miśkowiak – 12 (3,2,2,3,2)
4. Szymon Szlauderbach – 11 (2,3,2,2,2)
——————–
5. Kamil Wieczorek – 9 (3,3,3,0,0)
6. Mateusz Bartkowiak – 9 (2,2,2,1,2)
7. Kamil Nowacki – 8 (1,1,3,3,w)
8. Bartłomiej Kowalski – 8 (1,1,2,1,3)
9. Przemysław Giera – 7 (2,0,0,3,2)
10. Marek Lutowicz – 6 (0,2,0,1,3)
11. Kevin Fajfer – 6 (2,0,1,2,1)
12. Damian Stalkowski – 6 (0,2,1,2,1)
13. Sebastian Szostak – 3 (3,0,w,0,w)
14. Jakub Osyczka – 3 (1,w,1,0,1)
15. Damian Pawliczak – 3 (0,1,w,1,1)
16. Krzysztof Sadurski – 1 (0,1,0,0,0)
17. Mateusz Błażykowski – 1 (1)

Bieg po biegu:
1. Trofimow, Szlauderbach, Liszka, Sadurski
2. Miśkowiak, Giera, Kowalski, Lutowicz
3. Szostak, Fajfer, Nowacki, Stalkowski
4. Wieczorek, Bartkowiak, Osyczka, Pawliczak
5. Wieczorek, Lutowicz, Sadurski, Szostak
6. Trofimow, Miśkowiak, Pawliczak, Fajfer
7. Liszka, Bartkowiak, Nowacki, Giera
8. Szlauderbach, Stalkowski, Kowalski, Osyczka (w/u)
9. Nowacki, Miśkowiak, Osyczka, Sadurski
10. Trofimow, Bartkowiak, Stalkowski, Lutowicz
11. Liszka, Kowalski, Błażykowski (Szostak w/2xOst), Pawliczak (w/su)
12. Wieczorek, Szlauderbach, Fajfer, Giera
13. Giera, Stalkowski, Pawliczak, Sadurski
14. Nowacki, Trofimow, Kowalski, Wieczorek
15. Liszka, Fajfer, Lutowicz, Osyczka
16. Miśkowiak, Szlauderbach, Bartkowiak, Szostak
17. Kowalski, Bartkowiak, Fajfer, Sadurski
18. Trofimow, Giera, Osyczka, Szostak (w/u)
19. Liszka, Miśkowiak, Stalkowski, Wieczorek
20. Lutowicz, Szlauderbach, Pawliczak, Nowacki (w/u)

Nieudany występ zaliczył także Marcin Turowski. „Turoś” miał szansę na awans jeszcze w ostatniej serii, jednak defekt na starcie pozbawił go nadziei. Ostatecznie zdobył on 6 punktów i został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Rezerwowym w tym turnieju był Damian Lotarski. Nasz wychowanek spisał się bardzo dobrze, jednak dostał tylko dwie szanse. W nich wywalczył 5 punktów, co dało mu dziewiątą pozycję. Z bydgoskich zawodów przepustkę do finału zapewnili sobie: Norbert Krakowiak, Rafał Karczmarz, Igor Kopeć-Sobczyński oraz Tomasz Orwat.

Wyniki:

1. Norbert Krakowiak – 15 (3,3,3,3,3)
2. Rafał Karczmarz – 14 (3,3,2,3,3)
3. Igor Kopeć-Sobczyński – 13 (3,2,3,3,2)
4. Tomasz Orwat – 12 (2,2,3,2,3)
——————–
5. Marcin Kościelski – 10+3 (3,2,1,2,2) – rezerwowy
——————–
6. Karol Żupiński – 10+2 (2,3,3,1,1)
7. Marcin Turowski – 6 (2,1,1,2,d)
8. Mateusz Tonder – 5 (2,0,w,3,0)
9. Damian Lotarski – 5 (2,3)
10. Denis Zieliński – 5 (1,1,1,0,2)
11. Kamil Pytlewski – 5 (0,2,1,1,1)
12. Mateusz Jagła – 5 (1,1,0,2,1)
13. Kacper Pludra – 5 (1,1,2,u,1)
14. Maksymilian Bogdanowicz – 4 (1,3,w,-,-)
15. Marcel Studziński – 3 (0,w,0,1,2)
16. Adrian Woźniak – 2 (0,0,2,0,d)
17. Filip Nizgorski – 1 (1,0)
18. Dominik Majchrzak – 0 (0,0,0,w,-)

Bieg po biegu:
1. Kopeć-Sobczyński, Orwat, Bogdanowicz, Studziński
2. Kościelski, Żupiński, Zieliński, Majchrzak
3. Karczmarz, Turowski, Pludra, Pytlewski
4. Krakowiak, Tonder, Jagła, Woźniak
5. Karczmarz, Orwat, Zieliński, Woźniak
6. Krakowiak, Kopeć-Sobczyński, Turowski, Majchrzak
7. Żupiński, Pytlewski, Jagła, Studziński (w)
8. Bogdanowicz, Kościelski, Pludra, Tonder
9. Orwat, Lotarski, Pytlewski, Majchrzak
10. Kopeć-Sobczyński, Pludra, Zieliński, Jagła
11. Krakowiak, Karczmarz, Kościelski, Studziński
12. Żupiński, Woźniak, Turowski, Bogdanowicz (w)
13. Krakowiak, Orwat, Żupiński, Pludra (u)
14. Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Pytlewski, Woźniak
15. Tonder, Turowski, Studziński, Zieliński
16. Karczmarz, Jagła, Nizgorski, Majchrzak (w)
17. Orwat, Kościelski, Jagła, Turowski (d)
18. Karczmarz, Kopeć-Sobczyński, Żupiński, Tonder
19. Lotarski, Studziński, Pludra, Woźniak (d)
20. Krakowiak, Zieliński, Pytlewski, Nizgorski

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Kościelski, Żupiński

wyniki za: sportowefakty.wp.pl