W Bydgoszczy zagraliśmy dla Tomka! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

W Bydgoszczy zagraliśmy dla Tomka!

W niedzielę w bydgoskiej hali Łuczniczka spotkali się żużlowcy, gwiazdy sportu, mechanicy, dziennikarze i kibice. Wszyscy w jednym celu – pomoc i wsparcie dla walczącego o powrót do zdrowia Tomasza Golloba. Charytatywny Turniej Piłkarski „Gramy dla Tomka” zwyciężyła ekipa Handball Legends, w finale pokonując Get Well Toruń 2:0.

Do Bydgoszczy udała się także drużyna MRGARDEN GKM. W naszej ekipie znaleźli się m.in. Robert Kempiński, Robert Kościecha, Rafał Wojciechowski, Wojciech Żurawski oraz zawodnicy: Krzysztof Buczkowski, Marcin Turowski, Denis Zieliński czy Damian Lotarski. Nasz team udział w imprezie zakończył na zmaganiach grupowych, plasując się na miejscach 7-9. 

To nie było jednak najważniejsze. Główną ideą była pomoc Mistrzowi. Oprócz rywalizacji na parkiecie można było obejrzeć osprzęt Tomasza Golloba z czasów jego startów na torze oraz przedmioty wystawione na charytatywną aukcję. Zyski z wydarzenia oraz licytacji zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację byłego kapitana GKMu Grudziądz.

Oprócz szerokiej grupy przedstawicieli żużlowego środowiska i reprezentantów wszystkich klubów PGE Ekstraligi w Bydgoszczy obecni byli m.in. Anita Włodarczyk, Sławomir Szmal, Artur Siódmiak, Grzegorz Tkaczyk. Sebastian Mila, Radosław Majdan i wielu innych.

Podczas imprezy pojawił się też sam Mistrz, który podziękował za tak wielką inicjatywę na jego rzecz. – Sport na świecie to jedna wielka rodzina. Dowiedziałem się jak wielu mam przyjaciół. Wielką rzeczą jest to, że spotkaliśmy się wszyscy ponad podziałami. Jesteście wielkimi sportowcami i będziecie mistrzami świata. Życzę Wam tego. Moja kontuzja jest trudna. To, że wstałem z łóżka przez ten czas jest dla mnie sukcesem. Bardzo wszystkim dziękuję. Jesteśmy jedną rodziną i niech tak zostanie. Jeśli komuś się coś stanie, będziemy sobie pomagać. To jest pierwszy bieg, zobaczymy kiedy się skończy. Chcę go wygrać dla Was – mówił Tomasz Gollob.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z niedzielnego wydarzenia.