Krystian Pieszczek wraca do Gdańska - GKM.Grudziadz.net

Krystian Pieszczek wraca do Gdańska

Znamy już nowy klub Krystiana Pieszczka na sezon 2019. W ostatnim dniu października „Krycha” pożegnał się z grudziądzkimi kibicami i poinformował, że w ramach rocznego wypożyczenia trafi do jednej z drużyn Nice 1. Ligi Żużlowej. We wtorek oficjalnie potwierdzono, że po czterech latach wraca on do macierzystego klubu i będzie bronić barw ekipy Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

– Nie czuję się na siłach, by rywalizować w PGE Ekstralidze. Muszę odzyskać pewność siebie, a jazda na zapleczu najlepszej ligi świata będzie dla mnie optymalnym krokiem. Czasem lepiej zrobić krok w tył, by później zrobić dwa kroki w przód. Niewykluczone, że kiedyś wrócę do GKMu, ale póki co muszę się skupić na odbudowaniu swojej formy sportowej – przekazał Pieszczek w specjalnym oświadczeniu.

Oprócz „Krychy” w gdańskim zespole startować będą m.in. Kacper Gomólski, Jacob Thorssell, Mikkel Bech, Adrian Cyfer czy Joel Kling. Krystianowi życzymy powodzenia na zapleczu PGE Ekstraligi i jak najlepszych wyników w barwach Zdunek Wybrzeża!