#GalaPGEE2018: Artem Laguta bez "Szczakiela", Roksana odebrała tytuł Vice Miss Startu! - GKM.Grudziadz.net

#GalaPGEE2018: Artem Laguta bez „Szczakiela”, Roksana odebrała tytuł Vice Miss Startu!

W poniedziałek w warszawskim ATM Studio na uroczystej Gali podsumowano sezon 2018 PGE Ekstraligi. Tradycyjnie rozdano specjalne nagrody – „Szczakiele”, a zaproszeni goście obejrzeli 45 minutowe show przygotowanie przez władze rozgrywek i platformę nc+. Po zakończonej części oficjalnej zaproszeni goście udali się na „after party”, gdzie bawili się do późnych godzin nocnych.

W większości kategorii bez niespodzianek. MRGARDEN GKM miał tylko jednego przedstawiciela wśród nominowanych zawodników. Niestety, Artemowi Lagucie nie udało się drugi raz z rzędu sięgnąć po „Szczakiela” w kategorii „Najlepszy Zawodnik Zagraniczny Sezonu”. Ten padł łupem Leona Madsena, który w głosowaniu kibiców wyprzedził Rosjanina o nieco ponad 2%. Najlepszym polskim zawodnikiem został Bartosz Zmarzlik, a juniorem Bartosz Smektała.

Ponadto rozdano nagrody w kategoriach: Niespodzianka Sezonu (Jakub Jamróg), Najlepszy Trener/Menedżer (Stanisław Chomski), Drużyna Sezonu (Fogo Unia Leszno), a także w specjalnych kategoriach, w których wyboru dokonała kapituła: Wyścig Sezonu (Leon Madsen w meczu forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz) oraz Złoty Szczakiel (Roman Jankowski). Z kolei Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej za zdobycie wicemistrzostwa świata powędrował do Bartosza Zmarzlika.

Przed oficjalną częścią Gali odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Miss Startu PGE Ekstraligi 2018. Tytuł przypadł Sandrze Muzalewskiej z Torunia, a uhonorowana została Roksana Wróbel. Reprezentantka MRGARDEN GKM w głosowaniu kibiców wywalczyła drugie miejsce i zdobyła tytuł Vice Miss.