Żółto-niebiescy pojadą dla Tomasza Golloba! - GKM.Grudziadz.net

7 października w Bydgoszczy rozegrany zostanie turniej „Asy dla Tomasza Golloba”. Dzień po finałowej rundzie cyklu Grand Prix w Toruniu czołówka światowego speedwaya spotka się na bydgoskim torze, by wesprzeć rehabilitację Indywidualnego Mistrza Świata z 2010 roku. Dochód z imprezy zostanie przekazany właśnie na ten cel.

Organizatorzy poinformowali, że jak dotąd na liście startowej turnieju znajduje się 14 zawodników. Do Bydgoszczy wybierają się także zawodnicy MRGARDEN GKM, aby wspomóc byłego kapitana grudziądzkiego klubu, który czarował swoją jazdą na H4 w sezonach 2015 i 2016. Niestety, fatalny w skutkach wypadek na torze motocrossowym w Chełmnie spowodował, że Gollob rozgrywa najtrudniejszy wyścig w życiu – po urazie kręgosłupa i uszkodzeniu rdzenia kręgowego – o powrót do sprawności.

W Bydgoszczy pojawią się Artem Laguta, Krzysztof Buczkowski, Antonio Lindbaeck oraz Przemysław Pawlicki. To będzie także powrót wielkiego żużla do miasta nad Brdą. Udział w turnieju zapowiedzieli także m.in. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Tai Woffinden, Greg Hancock, Emil Sajfutdinow, Martin Vaculik, Matej Zagar czy też Janusz Kołodziej. Start zawodów zaplanowano 7 października (niedziela) na godzinę 15:00. Informacje o tym wydarzeniu na bieżąco można śledzić TUTAJ, a transmisję na żywo zapowiada nSport+.