Deszcz nie daje za wygraną. Mecz w Częstochowie w piątek! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Deszcz nie daje za wygraną. Mecz w Częstochowie w piątek!

Drugie podejście do rozegrania ostatniego meczu XIV rundy PGE Ekstraligi nieudane. forBET Włókniarz Częstochowa miał w czwartek podejmować MRGARDEN GKM, jednak ponownie na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Nowy termin tego pojedynku to piątek, 31 sierpnia, godzina 19:00.

Na godzinę przed planowanym rozpoczęciem czwartkowego spotkania nad stadionem zerwał się silny wiatr, a chwilę później – w trakcie próby toru grudziądzan – zaczęło mocno padać. Opadom deszczu towarzyszyła też burza. Na niebie się przejaśniło i  po około 20 minutach i krótkiej kosmetyce toru zdecydowano się, że tuż po kolejnej próbie toru ruszamy z pierwszym wyścigiem. Tor przetestowali Przemysław Pawlicki ze strony żółto-niebieskich oraz Michał Gruchalski i Andreas Lyager spośród gospodarzy, co wzbudziło wśród zebranych kibiców spory aplauz.

Pogoda nie dała za wygraną i po raz kolejny nad stadion nadciągnęły ciemne chmury, z których spadł deszcz. Po kilku obchodach toru sędziego zawodów, komisarza z przedstawicielami obu ekip i naradach w parku maszyn – zdecydowano, że mecz zostanie odwołany ze względu na bezpieczeństwo zawodników, a drużyny z Częstochowy i Grudziądza ponownie spotkają się w piątek.