Wszystkie oczy skierowane na Częstochowę. Czas na drugie podejście! forBET Włókniarz - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Wszystkie oczy skierowane na Częstochowę. Czas na drugie podejście! forBET Włókniarz – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Zaległy, ostatni mecz rundy zasadniczej w Częstochowie będzie decydował o kształcie rundy play-off PGE Ekstraligi. Najsilniejsza liga świata zawsze gwarantuje emocje do końca i nie inaczej będzie teraz. Wszystkie oczy kibiców będą skierowane w czwartkowy wieczór pod Jasną Górę, gdzie forBET Włókniarz podejmie MRGARDEN GKM. Dla gospodarzy będzie to spotkanie z gatunku „być albo nie być”.

Częstochowianie aby myśleć o dostaniu się do strefy medalowej muszą zremisować, lub wygrać pojedynek z żółto-niebieskimi. Wygrana podopiecznych Roberta Kempińskiego sprawi, że „Lwy” zajmą dopiero piąte miejsce w tabeli, a czwarte przypadnie w udziale ekipie Get Well Toruń. Dla GKMu to mecz bez żadnego znaczenia jeśli chodzi o utrzymanie w lidze. Te jest już pewne, a nasza drużyna ma zagwarantowane szóstą pozycję na koniec sezonu. Mimo to zawodnicy zapowiadają walkę do końca – dla siebie, dla kibiców i  aby udowodnić, że Grudziądz na wyjazdach w PGE Ekstralidze potrafi walczyć jak równy z równym.

Najlepszy wynik w spotkaniu wyjazdowym od czasu powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2015 żółto-niebiescy uzyskali własnie na torze w Częstochowie. 25 czerwca 2017 świetna dyspozycja czwórki seniorów: Antonio Lindbaecka, Artema Laguty, Krzysztofa Buczkowskiego oraz Krystiana Pieszczka dała żółto-niebieskim remis 45:45. To, że częstochowski tor odpowiada naszym zawodnikom jest kolejnym argumentem za tym, że niespodzianka w czwartkowy wieczór jest możliwa. Ta czwórka wsparta Przemysławem Pawlickim na pewno jest w stanie napsuć sporo krwi faworyzowanym gospodarzom.

Wśród „Lwów” do jazdy gotowy jest już jeden z liderów – Fredrik Lindgren. Gdyby mecz rozegrany został w pierwotnym terminie Szweda zabrakłoby na torze. Jeden z liderów ma być jednak w czwartek obecny w Częstochowie i wspomóc swój zespół w walce o play-off. Problemy „Fredki” rozpoczęły się 19 sierpnia, kiedy to zaliczył groźny upadek w Tarnowie. Powrócił na sobotnie Grand Prix w Gorzowie, jednak nie czuł się najlepiej i zanotował najsłabszy występ w sezonie. Teraz wraca do gry i wraz z będącym w świetnej dyspozycji Leonem Madsenem, a także Adrianem Miedzińskim i Matejem Zagarem ma sprawić, że w niedzielę do Częstochowy przyjedzie na półfinał PGE Ekstraligi Cash Broker Stal Gorzów.

Awizowane składy na czwartek bez zmian. Martwić po raz kolejny może prognozowana pogoda. Na czwartkowy wieczór w Częstochowie zapowiadane są przelotne opady. Mamy jednak nadzieję, że nic nie przeszkodzi wielkiemu widowisku, które na torze przy ulicy Olsztyńskiej są codziennością. Spotkanie transmitować na żywo będzie nSport+.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Antonio Lindbaeck
2. Kai Huckenbeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Kamil Wieczorek
7. Dawid Wawrzyniak

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Tobiasz Musielak
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Zagar
14. Bartosz Świącik
15. Michał Gruchalski

Początek meczu: godz. 19:30.