Mecz w Częstochowie odwołany. MRGARDEN GKM utrzymał się w PGE Ekstralidze! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Mecz w Częstochowie odwołany. MRGARDEN GKM utrzymał się w PGE Ekstralidze!

Nie doszło do skutku niedzielne spotkanie XIV rundy PGE Ekstraligi, w którym forBET Włókniarz Częstochowa miał podejmować MRGARDEN GKM Grudziądz. Pod Jasną Górą od soboty padał deszcz, który ustąpił dopiero w niedzielę około godziny 12:00. Przedstawiciele obu ekip zdecydowali, że stan toru nie nadaje się do bezpiecznej jazdy i wraz z sędzią Paweł Słupskim postanowili przełożyć ten pojedynek.

Jak na razie nie znamy nowego terminu. Warto dodać, że w składzie gospodarzy brakowało tego dnia poobijanego Fredrika Lindgrena. Prace nad nawierzchnią toru nie przyniosły jednak spodziewanego efektu, gdyż przyjęła ona zbyt dużo wody. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na nowy termin. Datą rezerwową dla XIV rundy jest piątek 31 sierpnia. Czy w tym terminie nastąpi powtórka meczu okaże się prawdopodobnie już w poniedziałek.

Niezależnie od rozstrzygnięcia meczu w Częstochowie pewne jest, że MRGARDEN GKM zostaje w PGE Ekstralidze na sezon 2019! Falubaz Zielona Góra pokonał na własnym torze Grupę Azoty Unię Tarnów 51:39 i zapewnił sobie udział w barażach z drugim zespołem Nice PLŻ. Z ligi spadają tarnowianie, a żółto-niebiescy mają już zagwarantowane bezpieczne szóste miejsce w najsilniejszej lidze świata! Biorąc pod uwagę sytuację naszej drużyny kilka tygodni temu taki stan rzeczy przed rozegraniem ostatniego spotkania jest to sporym osiągnięciem. Gratulujemy zespołowi i mamy nadzieję, że cel jaki przyświecał na ten rok – awans do play-off zostanie zrealizowany już w przyszłym sezonie!

Na rozstrzygnięcie ostatniego spotkania rundy zasadniczej czekają w Toruniu. Get Well pokonał za trzy Cash Broker Stal Gorzów i… jeśli grudziądzanie pokonają forBET Włókniarz to właśnie torunianie pojadą w rundzie play-off. Remis i wygrana „Lwów” da drużynie Marka Cieślaka trzecie miejsce i półfinał z gorzowianami. Na swojego rywala czekają też w Lesznie. Zwycięzcy sezonu zasadniczego zmierzą się z Toruniem lub Wrocławiem.