Turniej charytatywny żużlowców-amatorów w Grudziądzu już 7 lipca - GKM.Grudziadz.net

Turniej charytatywny żużlowców-amatorów w Grudziądzu już 7 lipca

W sobotę 7 lipca stadion przy Hallera 4 gościć będzie żużlowców-amatorów. Wzorem ubiegłego roku rozegrany zostanie Grudziądzki Turniej Żużlowy, tym razem pod hasłem „Jedziemy dla Mikołaja!”.

W ubiegłym roku żużlowcy-amatorzy pomagali 7-letniemu Michałowi, który choruje na nowotwór tkanek miękkich. Teraz zdecydowano się wspomóc 5-letniego Mikołaja. który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i wraz z rodzicami chce powalczyć o swoja samodzielność. Aby jego najważniejszy mecz w życiu – o zdrowie – zakończył się sukcesem potrzebne jest kosztowne leczenie komórkami macierzystymi. Wszystkie środki zebrane tego dnia zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chłopca.

Start całej imprezy przewidziany jest na godzinę 12:00. Organizatorzy przygotowują wiele atrakcji, m.in. pokazy motorów oraz straży pożarnej, animacje dla dzieci z malowaniem twarzy czy też tatuażami. Wszystko uzupełniać będą licytacje przekazanych gadżetów na rzecz chorego Mikołaja. Głównym wydarzeniem dnia będzie towarzyskie starcie żużlowców-amatorów z Polski i Norwegii. Najprawdopodobniej weźmie w nim udział aż 24 zawodników – po 12 w każdej drużynie. Na wstępnej liście startowej widnieją nazwiska m.in. byłych żużlowców GKMu Piotra Markuszewskiego oraz Wojciecha Żurawskiego! Rok temu górą byli Norwegowie. Ekipa Oslo MK pokonała zespół Szyszkowski Team Grudziądz 50:45.

Wstęp na stadion w tym dniu będzie wolny. Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku TUTAJ, a 7 lipca do odwiedzenia Hallera 4 i pomocy potrzebującemu Mikołajowi!