Grand Prix: Laguta w finale na inaugurację cyklu w Warszawie! – GKM.Grudziadz.net

Grand Prix: Laguta w finale na inaugurację cyklu w Warszawie!

Znakomity powrót do cyklu Grand Prix Artema Laguty! Rosjanin, który ostatni raz w elicie startował w sezonie 2011 wrócił do niej po sześciu latach przerwy i od razu zameldował się w finale Grand Prix Polski w Warszawie! Zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz musiał jednak w nim uznać wyższość rywali. Najlepszy okazał się Tai Woffinden.

Brytyjczyk w decydującej gonitwie dnia pokonał Macieja Janowskiego i Fredrika Lindgrena. Najlepiej ze startu ruszył Laguta, jednak po pasjonującym wyścigu i sporym zamieszaniu lider żółto-niebieskich zakończył ten bieg na czwartej pozycji. Z takiego osiągnięcia był on jak najbardziej zadowolony i jest to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi rundami. Najbliższa 26 maja w czeskiej Pradze.

„Tiomka” w serii zasadniczej wywalczył 10 punktów i zajął drugą pozycję. Dorzucił do tego „trójkę” w półfinale i do klasyfikacji generalnej przy nazwisko Artem Laguta możemy zapisać 13 „oczek”. Nie najlepiej sobotni wieczór na PGE Narodowym wspominać będzie Przemysław Pawlicki – drugi z zawodników MRGARDEN GKM w tegorocznym cyklu. „Shamek” zaliczył w pierwszym wyścigu fatalny upadek, jednak na szczęście „tylko” się poobijał i był zdolny do dalszej jazdy. Ta tego dnia nie wyglądała zbyt dobrze. Łącznie krajowy lider żółto-niebieskich wywalczył 3 „oczka”, co dało mu czternaste miejsce.

Warto podkreślić świetną frekwencję na PGE Narodowym. Sobotni inauguracyjny turniej Grand Prix obejrzało 55 tysięcy kibiców, co jest rekordem frekwencji jeśli chodzi o ten cykl.